Функції менеджменту як основа процесу управління
На сьогоднішній день у визначенні функцій, у їх диференціації і інтеграції зберігається історично складена відмінність . У функціях проявляється сутність ,зміст управління . У управлінні існує єдність двох сторін - процесу і структури - їх зміст розкривається у процесі . Функція управління є функція процесу управління. Функція це об’єктивна складова управління, така частина управління як цілого, виявлення якого являється умовою виявлення цього цілого. В цьому виражається системний підхід до формування поняття і структури функцій управління . Управління - це сукупне здійснення функцій. Об’єктивна сукупність функцій притаманна управлінню на різних ієрархічних сходинках, при будь-яких особливостях виробництва. Функції управління являють собою особливий вид діяльності людей у процесі життєдіяльності суспільства та управління ним. Основні функції соціального управління - планування ,організація ,координація, регулювання ,стимулювання навчання, аналіз, контроль і прогнозування Всі функції менеджменту між собою практично взаємопов’язані .
Ця тема визначає функціональний характер процесу управління, сутність поняття функцій менеджменту планування, організації, мотивація, контроль їх зміст і системний характер. У наш час, дуже важливо визначити функції менеджменту в процесі управління. На практиці втілити їх у життя, саме тому на сьогоднішній день і визначається актуальність цієї теми. Об’єктом нашого дослідження і вивчення являється управління, а предметом - система функцій управління .
Кожна функція управління повинна мати чітко визначений зміст , розроблений процес, певну структуру.
Зміст функцій відповідає на запитання ,які дії здійснюються в межах цієї функції . Процес реалізації функцій відповідає на запитання якою є логічна послідовність дій у межах функції ,що і за чим повинно слідувати .Структура функцій відповідає на запитання як або яким чином формально взаємопов’язані між собою дії , які складають цю функцію .
Планування - визначення цілей організації і як їх досягти . |
Організація - визначення ,як краще згрупувати заходи . |
Контроль - спостереження і коригування заходів ,що виконуються . |
Мотивація - керівництво людьми і створення умов для роботи . |
Таблиця 1.1. Функції менеджменту.
В даній темі розкрито поняття функцій менеджменту і їх роль в менеджменті.
Функції менеджменту це – сукупність дій і операцій , які здійснює менеджмент організації з метою узгодження спільної діяльності її працівників у процесі осягнення цілей організації.
Загальна функція менеджменту - частина управлінського циклу , якій властивий регулярний вид діяльності органів управління і яка визначає спеціалізацію управлінської праці незалежно від сфери діяльності господарюючого суб’єкта.
Загальні функції менеджменту повинні охоплювати управлінську діяльність його суб’єкта і не дублюватися. Під функцією менеджменту розуміють чітко окреслене коло питань та завдань , які вирішують пеною посадовою особою чи структурним підрозділом апарату управління у процесі управління підприємством.
Комплекс функцій менеджменту включає :
ü встановлення мети ;
ü планування ;
ü розробку та прийняття рішень ;
ü організацію виконання рішень ;
ü оперативний вплив на об’єкт управління ;
ü мотивацію працівників ;
ü контроль виконання рішень і діяльності працівників.
Складовою частиною менеджменту є також наявність цілей, які повинні досягатися наполегливою діяльністю. Цілі можуть встановлюватися самостійно або ззовні, вищою ланкою управління. Вони повинні бути зрозумілими, чітко сформульованими, такими, що можуть бути реально досягнутими та проконтрольованими. В іншому випадку йдеться лише про бажання чи наміри.
Сутність функцій менеджменту як основи процесу управління
.
- Еволюція розвитку та сучасні підходи до формування функцій
- Поняття функцій менеджменту та вплив зовнішнього середовища на їх розвиток
- Вплив функцій і методи їх дослідження планування і організації на підвищення ефективності
- Мотивація і контроль діяльності персоналу
- Практичне поєднання і використання функцій управління діяльності сучасних організацій